Objavljene nominacije za BAFTA nagrade

Samo par dana nakon dodele nagrada Zlatni globus stiže nam najava za još jednu svečanost koja slavi dostignuća u filmskoj industriji. Ovoga puta u pitanju je prestižna britanska BAFTA nagrada.

Britanska filmska akademija objavila je predloge za najbolja ostvarenja koja su obeležila 2017 godinu.

Među njima se istakao “The Shape of Water” sa 12 nominacija dok su “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” i “Darkest Hour” Džoa Rajta dobili devet nominacija.

Ceremonija dodela BAFA nagrada održaće se 18. februara u Rojal Albert holu, a kompletna lista nominovanih izgleda ovako:


Najbolji film

“Call Me By Your Name”

“Darkest Hour”

“Dunkirk”

“The Shape of Water”

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

 

Najbolji reditelj

“Blade Runner 2049” – Denis Vilnev

“Call Me By Your Name” – Luka Guadanjino

“Dunkirk” – Kristofer Nolan

“The Shape of Water” – Giljermo del Toro

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” – Martin Mekdonau

 

Najbolja glumica

Anet Bening, “Film Stars Don’t Die in Liverpool”

Frensis Mekdormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Margo Robi, “I, Tonya”

Seli Hokins, “The Shape of Water”

Serše Ronan, “Lady Bird”

 

Najbolji glumac

Denijel Dej Luis, “Phantom Thread”

Daniel Kaluja, “Get Out”

Geri Oldman, “Darkest Hour”

Džejmi Bel, “Film Stars Don’t Die in Liverpool”

Timoti Čalamet, “Call Me by Your Name”

 

Najbolja sporedna glumica

Alison Džini, “I, Tonya”

Kristen Skot Tomas, “Darkest Hour”

Lori Metklaf, “Lady Bird”

Lesli Manvil, “Phantom Thread”

Oktavia Spenser, “The Shape of Water”

 

Najbolji sporedni glumac

Kristofer Plamer, “All the Money in the World”

Hju Grant, “Paddington 2”

Sem Rokvel, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Vilem Defo, “The Florida Project”

Vudi Harelson, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

 

Najbolji originalni scenario

“Get Out” – Džordan Pil

“I, Tonya” – Stiven Rodžers

“Lady Bird” – Greta Gervig

“The Shape of Water” – Giljermo del Toro, Vanesa Tejlor

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”, Martin Mekdonau

 

Najbolji adaptirani scenario

“Call Me By Your Name”, Džejms Ajvori

“The Death of Stalin”, Armando Ianuèi, Ian Martin, Dejvid Šnajder

“Film Stars Don’t Die in Liverpool”, Met Grinhalg

“Molly’s Game”, Aron Sorkin

“Paddington 2”, Simon Farnabi, Pol King

 

Najbolji britanski film u 2018.

“Darkest Hour”

“The Death of Stalin”

“God’s Own Country”

“Lady Macbeth”

“Paddington 2”

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

 

Izuzetan debi britanskog scenariste, reditelja ili producenta u 2018.

“The Ghoul”, Garet Tanli (scenarista/reditelj/producent), Džek Hili Gatmen i Tom Miten (producent)

“I am Not a Witch”, Rungano Nioni (scenarista/reditelj), Emili Morgan (producent)

“Jawbone”, Džoni Haris (scenarista/producent), Tomas Naper (reditelj)

“Kingdom of Us”, Lusi Koen (reditelj)

“Lady Macbeth”, Elis Birč (scenarista), Viliam Oldrojd (reditelj), Fodla Kronin O’Rajli (producent)

 

Najbolja kinematografija

“Blade Runner 2049”

“Darkest Hour”

“Dunkirk”

“The Shape of Water”

“Three Billbooards Outside Ebbing, Missouri”

 

Najbolja montaža

“Baby Driver”

“Blade Runner 2049”

“Dunkirk”

“The Shape of Water”

“Three Billbooards Outside Ebbing, Missouri”

 

Najbolji dizajn kostima

“Beauty and the Beast”

“Darkest Hour”

“I, Tonya”

“Phantom Thread”

“The Shape of Water”

 

Najbolja šminka i frizura

“Blade Runner 2049”

“Darkest Hour”

“I, Tonya”

“Victoria & Abdul”

“Wonder”

 

Najbolja originalna muzika

“Blade Runner 2049”

“Darkest Hour”

“Dunkirk”

“Phantom Thread”

“The Shape of Water”

 

Najbolji produkcijski dizajn

“Beauty and the Beast”

“Blade Runner 2049”

“Darkest Hour”

“Dunkirk”

“The Shape of Water”

 

Najbolji specijalni vizuelni efekti

“Blade Runner 2049”

“Dunkirk”

“The Shape of Water”

“Star Wars: The Last Jedi”

“War For the Planet of the Apes”

 

Najbolji zvuk

“Baby Driver”

“Blade Runner 2049”

“Dunkirk”

“The Shape of Water”

“Star Wars: The Last Jedi”

Ostavite komentar

%d bloggers like this: