Dodeljene BAFTA nagrade, kompletna lista dobitnika

Sinoć su, u Londonu, po 70. jubilarni put, dodeljene BAFTA filmske nagrade, britanski ekvivalenta Oskaru. Odata su priznanja filmskim stvaraocima i filmovima koji su obeležili prošlu, 2016. godinu.
Kao što se moglo i pretpostaviti, nagradu za najbolji film odneo je mjuzikl Dejmijena čazela, “La La Land”, dok je “I, Daniel Blake”, reditelja Kena Louča proglšen za najbolji britanski film.
Ema Stoun i Kejsi aflek su najbolji glumci, a ova godina ostaće poznata po tome što su skoro svi odlični prošlogodišnji filmovi dobili po neku nagradu.

Kako izgleda kompletna lista pobednika 70-ih BAFTA nagrada, pogledajte u nastavku, uz jednu interesantnu sitnicu, a to je da na YouTube kanalu BAFTA nagrada nismo uspeli da pronađemo jedino insert vezan za nagradu koju je dobio film Mela Gibsona, “Hacksaw Ridge”.

Da li je BAFTA slučajno izostavila ovaj trenutak ili ne, procenite sami.


Najbolji film


“Arrival”

” I, Daniel Blake”

“La La Land”

“Manchester By The Sea”

“Moonlight”


Izuzetan britanski film

“American Honey”

“Denial”

“Fantastic Beasts And Where To Find Them”

” I, Daniel Blake”

“Notes On Blindness”

“Under The Shadow”


Izuzetan debi britanskog scenariste, reditelja ili producenta

“The Girl With All the Gifts”: Majk Keri (Scenarista), Kamil Gatin (Producent)

“The Hard Stop”: Džordž Amponsah (Scenarista /Reditelj/Producent), Dion Voker (Scenarista/Producent)

“Notes on Blindness”: Piter Midlton (Scenarista /Reditelj/Producent), Džejms Spini (Scenarista/Reditelj), Jo-Jo Elison (Producent)

“The Pass”: Džon Doneli (Scenarista), Ben A. Vilijams (Reditelj)

“Under the Shadow”: Babak Anvari (Scenarista/Reditelj), Emili Leo, Oliver Roskil, Lukan Toh (Producenti)


Najbolji film sa neengleskog govornog područja

“Dheepan”

“Julieta”

“Mustang”

“Son Of Saul”

“Toni Erdmann”


Najbolji dokumentarac

“13th”

“The Beatles: Eight Days A Week”

“The Eagle Huntress”

“Notes On Blindness”

“Weiner”


Najbolji animirani film

“Finding Dory”

“Kubo And The Two Strings”

“Moana”

“Zootropolis”


Najbolji reditelj

“Arrival” Denis Vilnev

“I, Daniel Blake” Ken Louč

“La La Land” Dejmijen Čazel

“Manchester By The Sea” Kenet Lonergan

“Nocturnal Animals” Tom Ford


Najbolji originalni scenario

“Hell or High Water” Tejlor Šeridan

“I, Daniel Blake” Pol Laverti

“La La Land” Dejmijen Čazel

“Manchester By The Sea” Kenet Lonergan

“Moonlight” Beri Dženkins


Najbolji adaptirani scenario

“Arrival” Erik Hajserer

“Hacksaw Ridge” Robert Šenkan, Endrju Najt

“Hidden Figures” Teodor Melfi, Alison Šreder

“Lion” Luk Dejvis

“Nocturnal Animals” Tom Ford


Najbolji glavni glumac

Endrju Garfild “Hacksaw Ridge”

Kejsi Aflek “Manchester by the Sea”

Džejk Džilenhol “Nocturnal Animals”

Rajan Gosling “La La Land”

Vigo Mortensen “Captain Fantastic”


Najbolja glavna glumica

Ejmi Adams “Arrival”

Emili Blant “The Girl on the Train”

Ema Stoun “La La Land”

Meril Strip “Florence Foster Jenkins”

Natali Portman “Jackie”


Najbolji sporedni glumac

Aron Tejlor Džonson “Nocturnal Animals”

Dev Patel “Lion”

Hju Grant “Florence Foster Jenkins”

Džef Bridžis “Hell or High Water”

Maharešala Ali “Moonlight”


Najbolja sporedna glumica

Hejli Skirs “I, Daniel Blake”

Mišel Vilijams “Manchester by the Sea”

Naomi Haris “Moonlight”

Nikol Kidmen “Lion”

Vajola Dejvis “Fences”


Najbolja originalna muzika

“Arrival” Johan Johanson

“Jackie” Mika Livaj

“La La Land” Džastin Hurvic

“Lion” Dastin O’Haloran, Hauška

“Nocturnal Animals” Abel Korzeniovski


Najbolja kinematgrafija

“Arrival”

“Hell or High Water”

“La La Land”

“Lion”

“Nocturnal Animals”


Najbolja montaža

“Arrival”

“Hacksaw Ridge”

“La La Land”

“Manchester By The Sea”

“Nocturnal Animals”


Najbolji produkcijski dizajn

“Doctor Strange” Džon Buš, Čarls Vud

“Fantastic Beasts And Where To Find Them”

“Hail, Caesar!”

“La La Land”

“Nocturnal Animals”


Najbolji dizajn kostima

“Allied”

“Fantastic Beasts And Where To Find Them”

“Florence Foster Jenkins”

“Jackie”

“La La Land”


Najbolja šminka i frizura

“Doctor Strange”

“Florence Foster Jenkins”

“Hacksaw Ridge”

“Nocturnal Animals”

“Rogue One: A Star Wars Story”


Najbolji zvuk

“Arrival”

“Deepwater Horizon”

“Fantastic Beasts And Where To Find Them”

“Hacksaw Ridge”

“La La Land”


Najbolji specijalni vizuelni efekti

“Arrival”

“Doctor Strange”

“Fantastic Beasts And Where To Find Them”

“The Jungle Book”

“Rogue One: A Star Wars Story”


Najbolji britanski kratki animirani film

“The Alan Dimension”

“A Love Story”

“Tough”


Najbolji britanski kratki film

“Cnsumed” Ričard Džon Sejmur

“Home” Šapat Deda, Afolabi Kuti, Daniel Muloj, Skot O’Donel

“Mouth of Hell” Bart Gavigan, Samir Mehanović, Aili Smit, Mihael Vilson

“The Party” Fara Abušveša, Emet Fleming, Andrea Harkin, Konor MekNeil

“Standby” Šarlot Regan, Džek Hanon


Nagrada Zvezda u usponu (glasa publika)

Anja Tejlor Džoj

Laia Kosta

Lukas Hedžes

Rut Nega

Tom Holand


Najveću BAFTA nagradu, Fellowship, dobio je legendarni komičar, glumac i reditelj Mel Bruks, a priznanje mu je dodelio Vojvoda od Kembridža princ Vilijam.

 

Ostavite komentar

%d bloggers like this: